Niedziela, 2017.07.23 Sławy, Sławosza, Żelisławy

V MAAT Festival w Lublinie

2013-12-14 18:00
2013-12-17 22:30
v_maat_festival
Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
Centrum Kultury w Lublinie
szczegóły w informacji
Prezentacja działań artystycznych tancerzy, którzy brali w tym roku udział w programie rezydencyjnym w Lublinie, czytanie performatywne Medei Eurypidesa w reżyserii Tomasza Bazana z udziałem Mariety Żukowskiej i Piotra Trojana, perfromance/live act w reżyserii Tomasza Bazana oraz pokazy filmów dokumentalnych znalazły się w programie V MAAT Festival w Lublinie, który rozpocznie się 14. grudnia.

Głównym punktem programu będzie pokaz działań ośmiorga artystów, którzy uczestniczyli w programie rezydencyjnym w Lublinie w 2013 r. Ich praca była dokumentowana przez Patrycję Płanik i jako zapis procesu twórczego całej ósemki (Magdalena Jędra, Anna Steller, Anita Wach, Kaya Kołodziejczyk, Rafał Urbacki, Przemek Kamiński, Korina Kordova, Barbara Bujakowska, Mikołaj Mikołajczyk) będzie można oglądać ją w specjalnie spreparowanym miejscu.

W programie V MAAT Festival znalazły się również: Sesja Medea - czytanie performatywne Medei Eurypidesa w reżyserii Tomasza Bazana z udziałem Mariety Żukowskiej i Piotra Trojana oraz filmy dokumentalne: O nas bez nas - Organizm Maat i Orlando.

Na zakończenie programu Maat Festival zostanie pokazany perfromance/live act Whatever w reżyserii Tomasza Bazana z udziałem Anity Wach, Anny Steller, Jana Boreckiego z muzyką Jana Duszyńskiego.

Podczas festiwalowych wydarzeń odbędzie się także promocja książki Jadwigi Majewskiej Terpsyhora w tenisówkach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale obowiązują wejściówki dostępne w kasie Centrum Kultury w Lublinie.

Program V MAAT Festival w Lublinie - Border Line

sobota - 14.12.2013
18.00 Kaya Kołodziejczyk SOL, Sala Widowiskowa
19.30 Kino: O nas bez nas – Organizm Maat film dokumentalny, Sala Czarna
21.00 Mikołaj Mikołajczyk Projekt Lutosławski... jesteś kimś, kogo kiedyś znałem, Sala Widowiskowa

niedziela - 15.12.2013
17.00 Anita Wach Mute, Sala Widowiskowa
18.30 Kino: WYWIADY.DOC, Sala Czarna
19.30 Anna Steller Solove, Sala Widowiskowa
21.00 Barbara Bujakowska ID - ance, Sala Widowiskowa

poniedziałek - 16.12.2013
18.00 Magdalena Jędra Ruch myśli. Rekonstrukcja, Sala Widowiskowa
19.30 Kino: Orlando, Sala Czarna
21.00 Rafał Urbacki Pod wielkim dachem nieba cz.1, Sala Widowiskowa

wtorek - 17.12.2013
18.00 Karina Kordova/ Przemek Kamiński #Abyss Witchroulette, Sala Widowiskowa
19.30 Kino: Exandnext summary of the body IV Maat Festival, Sala Czarna
21.00 Maat Projekt Whatever, Sala Widowiskowa
Projekt i realizacja: direktpoint