Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza

Anioły z Harlemu znów zaśpiewają w Polsce

2013-12-17
2013-12-22
harlem_gospel_choir_2013
Makroconcert Polska
szczegóły w informacji
Harlem Gospel Choir, jeden z najsłynniejszych chórów gospelowych świata, wystąpi ponownie w Polsce. Najbardziej utalentowani śpiewacy z Nowego Jorku zaprezentują się przed świętami Bożego Narodzenia z nowym repertuarem we Wrocławiu, w Chorzowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

Do wspólnych występów zapraszały Harlem Gospel Choir takie sławy jak Stevie Wonder, Diana Ross, R. Kelly czy Lauryn Hill. Jest to jedyny chór mający własne święto - w uznaniu jego działalności artystycznej mer Nowego Jorku, Michael R. Bloomberg, ogłosił dzień 15. stycznia dniem Harlem Gospel Choir.

Założycielem Harlem Gospel Choir jest Allen Bailey, ceniony i doświadczony manager i producent R&B, który pracował z Lionelem Richie & The Commodores, Prince'em oraz Michaelem Jacksonem.

Od początku istnienia amerykański chór wzbudza w publiczności same pozytywne emocje. Ich muzyka przepełniona jest miłością do świata i ludzi, ponieważ kierują się słowami Martina Luthera Kinga: "Jednoczmy ludzi i obdarowujmy ich".Co roku 35. najbardziej utalentowanych śpiewaków z Harlemu, czarnej dzielnicy Nowego Jorku, wyrusza w światową trasę koncertową, podczas której zbiera fundusze na cele charytatywne oraz niesie posłanie miłości i pokoju. W 2004 roku, razem z U2, wystąpili w Rockefeller Center, aby wspomóc Światowy Fundusz Nadziei w pomocy chorym na AIDS w Afryce.

Chór sięga do korzeni muzyki gospel - matki jazzu i bluesa, ubarwiając ją popisami solowymi, które przyprawiają widzów o gęsią skórkę. W swoim repertuarze łączy stare pieśni gospel ze współczesną czarną muzyką R&B i własnymi utworami. W ich brzmieniu słychać jazzowe i bluesowe rytmy oraz muzyczne aluzje do twórczości takich legend jak Billie Holiday czy Louis Armstrong.

W tym roku przyjeżdżają do Polski z pięknym repertuarem, bogatym w porywające hity, jak chociażby Ain’t No Mountain High Enough, Loves In Need Of Love Today, Sir Duke oraz Higher Ground.

To już kolejna trasa koncertowa Harlem Gospel Choir po Polsce. Artyści byli tak zachwyceni wcześniejszymi występami w naszym kraju, że z wielkim entuzjazmem zgodzili się do nas powrócić.

Polskie gwiazdy takie jak Natalia Kukulska, zespół Sistars czy Mieczysław Szcześniak mieli okazję towarzyszyć chórowi na scenie i zgodnie stwierdzali, że takich przeżyć doświadczyli po raz pierwszy w karierze. 

Polska publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w tym święcie radości w grudniu podczas koncertów w pięciu miastach:

17. grudnia - Wrocław, Sala Audytoryjna w WCK
18. grudnia - Chorzów, Teatr Rozrywki
20. grudnia - Warszawa, Sala Kongresowa
21. grudnia - Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
22. grudnia - Poznań, Sala Ziemi
Projekt i realizacja: direktpoint