Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

Kayah Transoriental Orchestra w Krakowie

2014-01-11 20:00
kayah_Transoriental_Orchestra
Galicja Productions
al. Krasińskiego 34
Kijów Centrum
przedsprzedaż 120 zł, 99 zł, 89 zł; w dniu koncertu 130, 110 i 100 zł
Koncert Kayah Transoriental Orchestra, czyli Kayah z towarzyszeniem instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, odbędzie się 11. stycznia w Kijów Centrum w Krakowie.

Transoriental Orchestra to niezwykły projekt. Wszystko zaczęło się od wielkiej muzycznej miłości Kayah do muzyki world. Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce. Do współpracy zaprosiła Atanasa Valkov, kompozytora filmowego i producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości projektu. W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych.

Na płycie znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Ta różnorodność geograficzna ma oczywiście odzwierciedlenie w muzyce, w której słychać brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie i oczywiście żydowskie. To także różne języki, z jakimi musiała zmierzyć się Kayah, która zaśpiewała po hebrajsku, w jidysz, ladino i arabsku.Wejście do Kijów Centrum od godz. 18.30.
Projekt i realizacja: direktpoint