Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza

Dwa koncerty Simple Minds w Polsce

2014-03-01
2014-03-02
simple_minds_celebrate_plakat
Agencja Go Ahead
Poznań - Sala Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich; Warszawa - klub Stodoła
Grupa Simple Minds wystąpi w Polsce w 2014 r. z dwoma koncertami. Szkoci zagrają 1. marca w poznańskiej Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a dzień później (2. marca) w klubie Stodoła w Warszawie.

Simple Minds to jeden najpopularniejszych brytyjskich zespołów przełomu lat 70. i 80., przez krytyków muzycznych określany jako jeden z najważniejszych przedstawicieli pokolenia, do którego należały także takie formacje jak The Cure, The Psychedelic Furs czy Joy Division/New Order.

Zespół, w którego skład obecnie wchodzą Jim Kerr, Charlie Burchill, Mel Gaynor, Andy Gillespie i Ged Grimes, zadebiutował w 1979 roku albumem Life In A Day. Światową sławę przyniósł grupie album Sons and Fascination, a szczyty list przebojów w Europie i Ameryce - płyty Once Upon a Time oraz Street Fighting Years.

Od połowy lat 80. Simple Minds stali się jednym z najpopularniejszych zespołów na świecie, a ich single przyniosły grupie uwielbienie fanów wielu krajach. O ich statusie może świadczyć fakt, że inspirowali się nimi muzycy U2, a ich twórczość wywarła silny wpływ na tak różnych artystów jak Manic Street Preachers, Primal Scream, Moby czy The Horrors.

Zespół, poza charakterystycznym brzmieniem i melodyjnością, zasłynął też swoimi żywiołowymi koncertami, w trakcie których wokalista Jim Kerr nie tylko emocjonalnie śpiewał, ale przede wszystkim bardzo energicznie tańczył. - Kiedy zaczynaliśmy Simple Minds naszym celem było zostać uznanym za jeden z wielkich zespołów koncertowych. Zespół, który miał pragnienie, aby grać na całym świecie, wszędzie. To wyzwanie nadal trwa - wspomina Kerr.

W Polsce Simple Minds zagra w ramach znakomicie sprzedającej się trasy Celebrate Tour i promować będzie kompilację swoich największych hitów Celebrate. Na marcowych koncertach fani będą mieli okazję zobaczyć tryumfalny powrót formacji i usłyszeć ich największe przeboje w tym najpewniej takie utwory jak Promised You a Miracle, Glittering Prize, Alive And Kicking, Belfast Child czy Don’t You (Forget About Me) znane między innymi ze ścieżki dźwiękowej kultowego filmu Johna Hughesa The Breakfast Club (Klub Winowajców).

Projekt i realizacja: direktpoint