Środa, 2017.10.18 Hanny, Klementyny, Łukasza

Rodriguez wystąpi w Polsce!

2014-03-28
rodriguez_plakat
Agencja Go Ahead
Pl. Defilad 1
Sala Kongresowa
od 150 do 300 zł
Rodriguez wystąpi w Polsce! Pierwszy w naszym kraju koncert bohatera obsypanego nagrodami filmu dokumentalnego Searching For Sugan Man odbędzie się 28. marca 2014 r. w warszawskiej Sali Kongresowej. Bilety trafią do sprzedaży 6. grudnia.

Rodriguez, czyli tak naprawdę Sixto Rodriguez, to legendarny gitarzysta-samouk i wokalista. Jego pierwsze koncerty datować można na lata 60. ubiegłego wieku, kiedy zaczął występować w barach i klubach rodzinnego Detroit. To właśnie w tym mieście Rodriguez nagrał dwa studyjne albumy - Cold Fact (1969) i Coming from Reality (1971). Niestety wydawnictwa przeszły wówczas bez echa, a muzyk postanowił skoncentrować się na innych dziedzinach, kończąc filozofię na Wayne State University.

W połowie lat 70. muzyka Rodrigueza zyskała niewielki rozgłos w Australii i Nowej Zelandii, gdzie artysta pojechał z niewielką trasą koncertową.

W międzyczasie kompozycje Rodrigueza zyskały status kultowy w RPA, z czego muzyk nie zdawał sobie sprawy. Plotkowano również, że autor kompozycji, które szczególnym uznaniem cieszyły się wśród tamtejszych muzyków i aktywistów opowiadających się przeciwko apartheidowi, nie żyje.

Pod koniec lat 90. XX wieku fani z RPA w końcu odnaleźli Rodriqueza, co zaowocowało wznowieniem jego muzycznej kariery.Historia muzyka została opowiedziana w 2012 roku w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym Searching for Sugar Man, dzięki któremu Rodriguez wreszcie zyskał sławę poza RPA i to nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie.
Projekt i realizacja: direktpoint