Sobota, 2017.09.23 Bogusława, Liwiusza, Tekli

Nabór do Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA

2014-09-05
2014-09-07
XII edycja  Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA odbędzie się w Szczecinie od 5 do 7 września. Do 13 lipca organizatorzy czekają na zgłoszenia zespołów chętnych do udziału w części konkursowej festiwalu.

Festiwal, który dawniej pod nazwą "Goło i Wesoło" bawił widzów programem spektakli komediowych, dziś jest miejscem spotkania twórców różnorodnych dziedzin i estetyk sztuki teatralnej oraz konfrontacji z nowymi formami i wzajemnej wymiany doświadczeń.

Zapowiedzią Festiwalu będzie wernisaż wystawy fotograficznej oraz koncert, który odbędzie się w pierwszych dniach września. Część właściwa odbywać się będzie według stałego planu: w programie przewidziane są otwarte warsztaty teatralne z gośćmi festiwalu, kilkugodzinne bloki prezentacji spektakli zaproszonych grup oraz wieczorne koncerty polskich zespołów muzycznych.

Przede wszystkim Festiwal stanie się barwnym wydarzeniem prezentującym przekrój najświeższych trendów we współczesnej sztuce teatralnej z Polski oraz innych części Europy i będzie miał charakter konkursowy. Spośród wszystkich prezentacji wyłoniony zostanie jeden spektakl, który otrzyma miano Laureata GRAND PRIX tegorocznej edycji Festiwalu.

Zespoły, które chciałyby wziąć udział w części konkursowej, mogą nadsyłać zgłoszenia do 13 lipca. Niezbędne dokumenty można pobrać z tej strony.

Profil Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA na Facebooku
Projekt i realizacja: direktpoint